Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

Deszcz nie przeszkodził rowerzystom w Łysej Górze (foto)

Zdjęcie użytkownika Michał Wójtowicz - Photography.Wczoraj (20.08) w Łysej Górze została rozegrana II edycja "Pucharu Smoka" Były to zawody rowerowe rozgrywane w formule XC polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Pomimo padającego deszczu na starcie stanęło blisko 110 zawodników!

Pełne Galerie zdjęć dostępne tutaj:

>> GALERIA 1 <<
>> GALERIA 2 <<

Zdjęcie użytkownika Michał Wójtowicz - Photography.

Impreza przyciągnęła wielu cyklistów ścigających się w najważniejszych wyścigach nie zabrakło również kolarzy lokalnych, a nawet początkujących amatorów chcących spróbować przygody z tą wymagającą dyscypliną sportu. Do rywalizacji zostały przygotowane cztery trasy przystosowane do wieku kolarzy. Trasy różniły się długością oraz trudnością techniczną. W zawodach rywalizowali kolarze w każdym wieku od najmłodszej kat. do lat 6 po najstarszą powyżej 45 lat.

Zawody organizowane przez Wójta Gminy Nowy Żmigród, odbyły się po raz drugi  w Łysej Górze. Najpierw swoje wyścigi miały dzieci w kategorii do 6 lat i do 8 lat. które miały do przejechania 150m i 200m. Potem już na trasie rundy liczącej 1700 metrów rywalizowali starsi w różnych kategoriach wiekowych. Na najdłuższej pętli liczącej ponad 4 km. rywalizowali zawodnicy powyżej 13 roku życia. Mieli do pokonania od 1 do 4 pętli.

Zawody o "Puchar Smoka" zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie, sponsorem paczek ze słodkościami dla wszystkich najmłodszych był sklep MPM z Jasła.